KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Su Kaşifi’ Programı Dünya Birincisi Çayırova’dan

Su kaşifi programının uluslararası finalinde İlçemiz Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu’nun Su Kaşifi ekibi, uluslararası finalde dünya birincisi oldu.
‘Su Kaşifi’ Programı Dünya Birincisi Çayırova’dan

Dünyanın dört bir yanından öğrencileri, okul ve toplumlarındaki su meselelerine karşı birlikte harekete geçmeleri yönünde teşvik eden eğlenceli, ilham verici ve eğitici bir program olan ve HSBC tarafından desteklenen, “Su Kaşifi” programının uluslararası finali HSBC Grubu’nun Londra’daki merkezinde gerçekleştirildi. Programın üçüncü yılında ülke birincisi olan Çayırova Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu, aralarında, İngiltere, Almanya ve Fransa’nın gibi ülkelerin de bulunduğu 11 ülke finalistlerinin video konferans aracılığıyla katıldığı uluslararası finalde dünya birinciliğine layık görüldü.

 

Çayırova Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu’nun Su Kaşifleri, küçük yaşlarına rağmen programda yaptıkları çalışmalarla sadece okullarında değil, yaşadıkları bölgede de çeşitli sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimle işbirliği yaparak büyük bir etki yarattı. 8-14 yaş grubu öğrencilerin “Su Tasarrufu” ve “Suya Erişim” konularında farkındalık kazanmasının hedeflendiği program kapsamında Türkiye’de 3 yılın sonunda çeşitli illerden 300’e yakın okuldan toplam 7 bin öğrenci; kendi okulları, aileleri ve çevrelerinde su bilinci oluşturmak için projeler geliştirdi. Bu öğrenciler çalışmalarıyla yaşadıkları bölgelerde büyük bir etki yaratarak 42 bin kişiye ulaştı.

 

İlçemiz Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu Su Kaşifi ekibi, öğretmen ve idarecileri, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNÇ ile birlikte pasta keserek elde ettikleri dünya birinciliğini kutladılar.

 

 

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.