KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızın Teknofest Gezisi

     Gebze Gençlik Merkezi müdürü Köksal TURAN´ın organizatörlüğüyle ilçemiz öğretmen ve öğrencileri, İstanbul Yeni Havalimanı´nda başlayan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali´ne katıldı.Öğrencilerimiz gösterilere,standlara ve yarışmalara yoğun ilgi gösterdi.      
Okullarımızın Teknofest Gezisi

         Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Türkiye milli teknoloji hamlesi hedeflerinde önemli rol oynayan kuruluşların paydaşlığında düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, birbirinden renkli etkinlikler öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi karşıladı.

         Festival kapsamında, Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları düzenleniyor. Roket, otonom sistemler, yapay zeka, İHA dahil olmak üzere 12farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmaları ile gençlerin kendi teknoloji projelerini geliştirmesi ve üretmesi destekleniyor. Türkiye’nin milli teknoloji hamlesi hedefinde önemli rol oynayan Aselsan, Baykar, BMC, Havelsan, İGA, İSBAK, Roketsan, TAİ, Tübitak ve Türksat Yer alıyor.

 

27-09-201827-09-201828-09-201828-09-201828-09-2018

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.