KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi” Kapsamında Çayırova’daki Fen Bilimleri Öğretmenlerine Eğitimler Verildi

“Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi” Kapsamında Çayırova’daki Fen Bilimleri Öğretmenlerine Eğitimler Verildi

Zamanın ilerlemesine bağlı olarak bilim ve teknolojide meydana gelen değişimler eğitim-öğretim süreçlerini de etkilemektedir. Bu nedenlere bağlı olarak öğretim programlarında yenileme çalışmaları yapılmaktadır. Yenilenen programların istenen düzeyde uygulanabilmesi için öğretmenlerin çeşitli çalışmalarla yeterliklerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Öğretmenlerimizin yeterliliklerinin arttırılması için Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ‘’Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi” kapsamında Çayırova İlçemizdeki çeşitli ortaokullarda görev yapmakta olan 21 fen bilimleri ders öğretmenlerine, Dr. Şahin İDİN tarafından 05.03.2018-09.03.2018 tarihleri arasında, ilçemiz Çayırova İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim verilmiştir. Fen Bilimleri ders alanı kapsamında, öğrenmeye yönelik kuram, öğretime ilişkin yaklaşım, model ve yöntemlere ilişkin olarak hazırlanan 24 saatlik uygulamalı eğitim gerçekleştirilmiştir. Bu eğitimler yoluyla öğretmenlerimizle mesleki yeterliklerinizi içeren bilgi, beceri, tutum ve yetkinliklerinizin istenen düzeyde geliştirilmesi amaçlanmıştır. Öğretmenlerimizin eğitimi ile geliştirilen programların istenen düzeyde etkili bir şekilde uygulanabilmesi sağlanmıştır. Proje kapsamında eğitim alan öğretmenlerimiz vasıtası ile öğrencilerimizin uluslararası düzeydeki yarışmalarda başarılı olmaları ve ülkemizin gelişmesine katkıyı yapmaları beklenmektedir.

“Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi” kapsamında eğitim veren Dr. Şahin İDİN’e, eğitimin gerçekleştiği kurum müdürü Hacı Osman KÜÇÜKGÜL’e ve eğitime katılan fen bilimleri öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

21-03-201821-03-2018

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.