KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenimiz Ankara´da

Milli Eğitim Bakanlığınca, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm illerden davet edilen  329 öğretmen, sosyal ve kültürel etkinliklerden hazırlanan bir programla Ankara’da ağırlanmıştır. İlimizi temsilen katılan 3 öğretmenden biri olarak da İlçemiz Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu sınıf öğretmeni Dilek YAZAR GÜRSOY programda yer almıştır.
Öğretmenimiz Ankara´da

Milli Eğitim Bakanlığınca, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm illerden davet edilen ve aralarında 15 Temmuz´da şahit olanların yakınları ile gazilerinin de bulunduğu 329 öğretmen, sosyal ve kültürel etkinliklerden hazırlanan bir programla Ankara’da ağırlanmıştır.

İlimizi temsilen katılan 3 öğretmenden biri olarak programda yer alan okulumuz sınıf öğretmeni Dilek YAZAR GÜRSOY 3 gün süren programı şu şekilde özetledi.

 “Program 23 Kasım 2016 Çarşamba sabahı Başkent öğretmenevinde Müsteşar Yusuf TEKİN”in Konuşması ve kahvaltı etkinliği ile başladı. Ardından Ankara Belediyesinin yapmış olduğu Avrupa’nın en büyük parkı olan Ankapark, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Rahmi Koç müzeleri ziyaret edildi.

23 Kasım Çarşamba akşamı ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek Ankara Anadolu Otel’de 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldi. Ankara Devlet tiyatro sanatçıları tarafından hazırlanan bir tiyatro gösterisi izlendi.

24 Kasım Perşembe sabahı Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ve 81 ilden gelen öğretmenler Anıtkabir Çelenk Sunma törenine katıldı. Beştepe Külliyede Cumhurbaşkanlığındaki  Öğretmenler Günü kutlama programında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öğretmenlere seslendi. Çankaya Başbakanlık köşkünde Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM Öğretmenlere seslendi. TBMM’nde TBMM  başkanvekili  Ahmet AYDIN öğretmenlere seslendi. Ardından Ankara Green Park Otel’de Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ 81 ilden gelen öğretmenlerle akşam yemeğinde buluştu.

25 Kasım Cuma günü öğretmenler ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Gazi Üniversitesi ziyaret edildi. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığında Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürü Semih AKTEKİN, Eğitim Daire Başkanı Cevdet VURAL öğretmenlere kısa bir sunum yapıp öğretmenlerin sorularını cevapladı.

Akşamında öğretmenler Ankara Devlet Tiyatrosunda “Annemin Son Çılgınlıkları”  adlı tiyatro gösterisini izledi.’’


Öğretmenimiz Dilek YAZAR GÜRSOY Ankara dönüşünde  izlenimlerini paylaşmak üzere okul müdürümüz Halil İbrahim YILDIZ ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şener DOĞAN’ı makamında ziyaret etmişlerdir. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şener DOĞAN, öğretmenimize ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ettiği için teşekkürlerini dile getirdi.

 

 01-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-2016

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.