KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meşale Eğitim Programı

Meşale Eğitim Programı

Çayırova Eğitim Ailesi İçin Meşale Eğitim ve Seminer Programı

 

Eğitim alanında, ülkemizin ve toplumun ihtiyaçları, bilimsel ve sosyal değişimler, yeni yaklaşımlara olan ihtiyacı sürekli arttırmaktadır. Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, ilçemizde görev yapan öğretmenlerimizin, eğitim alanında sürdürdükleri liderliği daha da geliştirebilmek adına, öğretmenlerimize yönelik bir eğitim programı tasarlamış bulunuyoruz.

 

“Meşale Eğitim Programı” olarak adlandırdığımız projemiz ile amacımız, öğretmenlerimizin bilgilerini, ilçemizde bulunan diğer meslektaşlarıyla paylaşabilecekleri zeminin temin edilmesini sağlamaktır. Öğretmenlerimize yönelik bu proje daha önce hayata geçirdiğimiz ve sürmekte olan “Haydi Öğretmenim” projesini destekler özellikler taşımaktadır.

 

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı, Eylül ayı seminer döneminde başlayacak olan proje ile, öğretmenlerimiz, Seminer döneminde, 20 alanda, dönem içinde ise, öğretmen ihtiyaçlarına göre şekillenecek eğitim programlarını alma imkanına kavuşacaktır. Eğitimler, açılan atölye ve eğitim sınıflarının kapasiteleri doğrultusunda, öğretmenlerimiz tarafından seçilmek suretiyle verilecektir. Yani, öğretmenlerimiz, program içerisinden almak istedikleri eğitim belirleyebileceklerdir.

 

Projemizin sağlıklı şekilde ilerleyebilmesi amacıyla, ihtiyaç duyulan eğitimlerin envanteri, ilçemizde görev yapan öğretmenlerimize web ortamında düzenlenen anket ile belirlenmiş ve eğitim programı talepler doğrultusunda şekillendirilmiştir.

 

Projemizin, özetle “Meşale” olarak adlandırılması, öğretmenlerimizin birbiriyle, bilgi, eğitim ve yenilikleri paylaşması temel prensibinden kaynaklanmaktadır.

 

Eğitim projemizin, tüm Çayırova Milli Eğitim ailesine hayırlı ve faydalı olması temennisi ile…

 

     Azmi TUNÇ

Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Seminer Programına Başvuru İçin Tıklayınız

Meşale Eğitim Programı Kılavuzuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.