KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırşehir'de Muhteşem Final Sergisi

Güzeltepe İlkokulu 4.Sınıf Öğretmeni Sayın Selma TUTKUN ACUR'un iştirak ettiği  "Tarihim Kültürüm Mirasım" adlı e Twinning adlı proje final sergisi Kırşehir Ahi Evran Külliyesinde gerçekleşti.  
Kırşehir'de Muhteşem Final Sergisi

Tarihi ve kültürel değerlere sahip, ülke mirasına bağlı ve saygı hisseden nesillerin yetiştirilebilmesi için, Kırşehir Menekşe Ahmet Yalçınkaya Anaokulu ve İzmir Haykıran Adem Saatçi İlkokulu kuruculuğunda başlatılan Çayırova ilçemizden Güzeltepe İlkokulu'nun katıldığı, Türkiye genelinde 30 il ve  ülke dışından Bulgaristan ve Azerbaycan'ın da ortak olduğu eTwinnig "Tarihim Kültürüm Mirasım" adlı projemizin tanıtım ve yaygınlaştırma sergisi 15.06.2019 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Külliyesinde gerçekleştirildi. Öğrencilerimize Anaokulu düzeyinden itibaren tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıtmak için şehrimizi, tarihimizi, değerlerimizi, kültürümüzü (oyun, masal, müzik, halk oyunları, yemek, giyim vb.) projede planladığımız etkinliklerle tanıttıldı.  Bu sergide amaç 1 yıl boyunca öğrencilerimizle yaptığımız etkinlikleri ve Tarihi-kültürel değerlerimizi tanıtmak ve yaşatmaktır. Kırşehir'de gerçekleştirilen sergi açılışına İzmir, Konya, Bursa, Kocaeli, Ankara, Samsun, Kırklareli, Antalya ili ve kardeş ülke Azerbaycan katıldı. Proje ortak illeri ve Azerbaycan stantlarında sergiledikleri etkinlikleri katılımcılara anlattı. Açılış Kırşehir Valisi Sayın İbrahim AKIN, Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin EKİCİOĞLU ve Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şevket KARADENİZ tarafından yapıldı. Sergiye şehir halkının ilgisi oldukça büyüktü.

20-06-201920-06-201920-06-2019

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.