KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu Ödüle Doymuyor… Bir Türkiye 1.liği daha.

İlçemiz Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu Ödüle Doymuyor… Bir Türkiye 1.liği daha.

Çevre ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda toplumdaki farkındalığı artırmak amacıyla yürütülmekte olan ve Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamında Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olarak “Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” yarışması gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sözleşme makamı olduğu; Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve TRT’nin faydalanıcı oldukları proje kapsamında gerçekleştirilecek olan yarışmaya başvurular 30 Ekime tarihine kadar alındı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerde “çevrenin korunması ve suyun verimli kullanımı”na ilişkin bilinç ve farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen yarışma, resim, afiş (poster), hikâye alanlarını kapsayan dokuz kategoride gerçekleştirildi. Öğrenciler, çevre korunması ve suyun verimli kullanıma ilişkin düşüncelerini resimlerine, hikâyelerine ve afişlerine yansıtarak, özgün ürünleriyle yarışmaya katıldılar.

Yarışmaya katılan öğrencilerin ürünleri; sırasıyla okul, ilçe ve il komisyonlarının değerlendirmesinin ardından yarışmanın alanlarına göre Millî Eğitim Bakanlığınca belirlenen uzmanlar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcileri tarafından oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirdi. Yarışmada Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu adına afiş kategorisinde katılan 4.sınıf öğrencimiz Hızır Baki ÖZENER Türkiye 1.si oldu.

6 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da yapılan ödül töreninde dokuz kategoride Türkiye genelinde ilk üçe giren öğrencilere dizüstü bilgisayar, il birincisi olan öğrencilere de okul çanta seti verildi. 

12-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-2017

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.