KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Eylül, silgi kokusu, yeni kalem, hiç yazılmamış o defter. Tüm öğretmelerimizin gönlünde, sanki ilk okula yeni başlıyormuş gibi o tatlı heyecan. Tüm öğrencilerimiz okumaya öğrenmeye hazır ve okula özlem duyuyor. En tatlı yeni başlangıç.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

BİR GÜZEL YILA GİRERKEN, EĞİTİM AİLEMİZ, HOŞGELDİN 2019-2020

Eylül, silgi kokusu, yeni kalem, hiç yazılmamış o defter. Tüm öğretmelerimizin gönlünde, sanki ilk okula yeni başlıyormuş gibi o tatlı heyecan. Tüm öğrencilerimiz okumaya öğrenmeye hazır ve okula özlem duyuyor. En tatlı yeni başlangıç.

Yeni bir eğitim öğretim yılına; öğrenci yavrularımızın heyecanını, sevgili velilerimizin tatlı telaşını, değerli meslektaşlarımızın umut dolu özlemlerini paylaşarak başlıyoruz. Devlet ve millet, el ele inşasına başladığımız 2023 vizyon Türkiye'sinin en muhkem yapı taşının eğitim olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle yeni eğitim öğretim yılında da sorumluluklarını yerine getirmek için hazır vaziyette bekleyen eğitim gönüllüleriyle ders zilinin bir an önce çalacağı ana hazırlanıyoruz.

Okul yöneticisi arkadaşlarımızın, öğretmenlerimizin, okul aile birliklerimizin ve eğitim gönüllülerimizin üstün gayretleri ile ilçemiz okullarını tam donanımlı ve eksiksiz olarak eğitim öğretime ve milletimizin hizmetine hazır hale getirmiş bulunuyoruz.

Sayın Veliler,

         En değerli varlıklarınızı bize emanet ettiniz. Emanetiniz evladınız tüm eğitim ailemizin öz evladıdır. Sürekli telkine, sürekli doğruyu-yanlışı öğrenmeye ihtiyacı olan çocuklarımıza rehber olmak istiyorsak öncelikle örnek olmak gerekmektedir. Her çocuk buz dağının görünen yüzü her ebeveyn buz dağının görünmeyen yüzüdür.

"Hakikat odur ki bir çocuk ebeveyninin açığa çıkmış sırrıdır."

Sevgili Öğrencilerim,

          Taptaze başlangıç zamanındasınız. Başlamak başarmanın yarısıdır. Her başlangıç beraberinde değişimi getirecektir. Doğru yönde gelişerek değişimin sürekli tekrarla sürekli deneyimle geleceğini unutmayın. Azminizi, kararlılığınızı, inancınızı, sürekli diri tutun. Her gün yeniden doğmuşçasına hedeflerinize koşun. Hedeflerinize ulaşmak için tüm araçları harekete geçirmek, teknolojik gelişmenin sıkı takipçisi olmak zorundasınız. Robotların dünyasında Kodlama'dan muhasır seviyenin üzerine çıkmak gerçekçi bir hedef olmaz. Dolayısıyla Kodlayın. Arayın, araştırın, talep edin, sorgulayın, düşünün, okuyun, merak edin. Bilginin sonu gelmez bir fetih olduğunu bir an olsun aklınızdan çıkarmayın.

Kıymetli Meslektaşım,

Dijital dönüşüm çağında; ihtiyacımız olan yabancı dil becerileri gelişmiş, dijital okur yazarlığa sahip, robotik ve kodlama'nın ehemmiyetini kavramış, zaman ve mekan kontrolüne hakim, ulusal ve uluslararası rekabette söz sahibi gençleri değiştirerek geliştirecek olan sizlersiniz. Örnek olup, dönüşümü iyi okuyarak çağın ilerisinde kendimize bir yer bulduğumuzda rehberi olduğumuz öğrencilerimize doğru yolu doğru şekilde göstermiş olacağız.

Yükün ağır öğretmenim. Sana öğrencilerimizi ve geleceğimizi emanet ediyoruz. Emanetin hakkını senden başka verebilecek bir başka emanetçi de tanımıyoruz.

En güzel dua çok çalışmaktır. Ömrümüz boyunca güzellikleri ve bize kazandırdıklarıyla unutamayacağımız bir yıl olması duasıyla, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının tüm eğitim ailemize hayırlı olmasını, hayırlar getirmesini ve başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum.

 

 

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.