KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı:

Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla ayrım gözetmeksizin, çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Öğretmenlik, binlerce çocuğa, anne baba olmak, sınıfınıza adım atan her çocuğu öz evladınız gibi sevmektir. Öğretmenlik meslek olarak tanımlanan en güzel hayat biçimidir. 

Medeniyet değerlerimiz bize, beşikten mezara kadar ilim ve irfanı heyecanla aramayı, öğrenene ve öğretene hürmet etmeyi öğretmiştir. 

Dünyada ve ülkemizde, medeniyetlerin ve toplum yaşamının, kültürün, pek çok yeni etkenle değiştiği günümüzde, toplumu ve onu oluşturan bireyleri eğiten, aydınlatan yegâne unsur öğretmenlerimizdir. 

24 Kasım öğretmenler günü vesilesiyle, görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi, 1928 yılında Başöğretmenlik unvanını kabul eden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli öğretmenlerimize huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

Öğretmenlerimizin, ömürleri boyunca kendilerini hayır ve dua ile anacak nice öğrenciler yetiştirmelerini niyaz ederken, Görevini yerine getirme gayesi ile çocuklarımızı, gençlerimizi, ülkemiz ve hayırlı bir gelecek için yetiştirme heyecanıyla bir ömür çalışan tüm Meslektaşlarımızın, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyorum.

 

 Azmi TUNÇ

                                                                  Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.