KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNǒun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNǒun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

 

Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği elbette ki bir günlük programla anmak, onun önemini anlamamız açısından yeterli olmayacaktır. Ancak öğretmenlik gibi kutsal bir meslek hakkında toplumun bilinçli ve duyarlı hale gelmesini sağlama açısından her 24 Kasım biz öğretmenler için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarının gösterilmesi gereken bir gündür.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan, yol gösteren ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır.

Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen.

Öğretmenlik, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprağa atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayan kişidir.

Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Sevgi doludur bir öğretmen, ışık demektir.

Öğrenciler onu arar, onu sorar. Unutmayınız; pervanelerin ışığa koştuğu gibi, küçük masum yürekler, genç kalpler sevgiye koşar. Bunun için sevgiyi sunanın, o çocukların masum sevgisini de hak etmesi gerekir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

 

Bu kadar şerefle anılan bir mesleğin mensupları olarak sevgili öğretmen arkadaşlarım ne kadar ağır bir yükün emanetçileri olduğunuzun bilincinde olduğunuzdan eminim. 

Tıpkı sadece öğretmen olduğu için şehit olan;

Yusuf ELİTAŞ, Şenay Aybüke YALÇIN, Necmettin YILMAZ ve diğer tüm şehit öğretmenler gibi…

 

Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında sağlık ve huzur temenni ediyor; Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği bu anlamlı günde şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

Ömrünü ülkesine, milletine, milletimizin geleceği çocuklara ve gençlere hayırlı bir gelecek hazırlamaya adamış, tüm emektar öğretmenlerimize kalbi hürmetlerimi sunarak, öğretmenler gününün kutlu olmasını diliyorum.

 

                                                                                                                         Azmi TUNÇ

Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.