KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNǒun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNǒun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz. 23 Nisan tüm milletimiz için büyük bir gurur, çocuklarımız için ise ayrıca, bir heyecan onlara adanmış bir bayram günüdür.

 

99 yıl önce bugün açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletimizi işgalden ve işgalcilerin kuşatmasından kurtaracak iradeyi oluşturmuş, aziz milletimizin bütün unsurlarını ortak bir gayede birleştirmiş; Türkiye Cumhuriyeti’ni de bu birlik şuuru üzerine inşa etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, ülkemizin kalbidir “Gazi Meclis” unvanı taşıyan meclisimiz 15 Temmuz hain kalkışması ile ikinci kez gazi olmuştur.

 

23 Nisan günü, geçmişten günümüze, Milli Egemenliğimizin perçinlendiği gün olmakla birlikte, günümüzden yarınımıza ülkemizi yükseltecek, çocuklarımızın bayramıdır.  Devletler ve onu oluşturan milletler, uzun bir tarih hikayesi yazabiliyorlarsa, o zaman kalıcı olabilirler. İşte bu gün vesilesiyle, uzun hikayemizde geleceğimizi yazacak çocuklarımız, milli değerlerimizi özümsemektedir.

 

Dünyanın her gün yeniden bir düzen ve yeni bir kod ile uyandığı günümüzde, milli bayramımız olan 23 Nisan’da, çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe hazırlamak için, önce içimizdeki çocuğu uyandırarak, evimizde, yanımızda ve eğitim yuvalarımızda olan çocuklarımızı daha iyi anlamalıyız.

 

Çocuklarımız en büyük değerimiz, en büyük hazinemizdir. 23 Nisan 1920 ruhu, temsil ettiği bütün değerleri, ifade ettiği anlamları, çocuklarımızın sahipliğinde ve şahitliğinde çok değerli bir miras olarak nesilden nesile aktarılacaktır.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını; İlk Milli Meclisimizin mebusları başta olmak üzere, Millî Mücadelemizin bütün kahramanlarını, tarihimiz boyunca, vatan aşkı ile can veren tüm şehitlerimizi, 15 Temmuz 2016’da ülkemiz ve Meclisimiz için hayatlarını veren tüm şehitlerimizi minnetle ve hürmetle yâd ediyoruz.

 

Çayırova Eğitim ailemiz adına, Geleceğin, ahlak ve bilim öncüsü çocuklarımız başta olmak üzere,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Yüce Allah’tan her geçen gün daha da güçlenen, müreffeh bir ülke olarak ulaşacağımız nice bayramlar niyaz ediyorum.

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.