KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNǒun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 97. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, geleceğimizin teminatı ve aydınlığı olan çocuklarımızla, bağımsızlığını her daim koruyup kollamaya hazır fedakâr halkımıza kutlu olsun.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNǒun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milletimizi devletsiz hale getirmek, hürriyet ve istiklaline tümden son vermek isteyen emperyalist güçlerin planları, 23 Nisan 1920´de Meclisin açılmasıyla bozulmuştur. Bu emperyalist güçler ve dâhildeki işbirlikçi hainler aynı oyunlarını 15 Temmuz’da bir kez daha denemiş, ancak vatan ve bayrak aşkının nasıl olması gerektiği ile ilgili dersini alarak tekrar bozguna uğramışlardır. Gazi Meclisimiz 15 Temmuz ihanet kalkışmasında millet iradesini temsilinden ötürü uğradığı saldırı ile ikinci kez Gazi olmuştur.

Bu nedenle Allah´a şükrediyoruz ve İstiklal Marşı´nda dile getirildiği gibi "Hakkıdır Hakk´a tapan milletimin istiklal" diyoruz. TBMM´nin açılması sadece Türk milletinin değil, dünyadaki bütün mazlum milletlerin istikbali açısından umut vericidir.

Milli iradenin yegane tecelligahı olan TBMM, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla Kurtuluş Savaşını başlatan aziz milletimiz, tüm imkansızlıklara rağmen, ayağına pranga vurulmasına izin vermemiş, o çetin mücadeleyi zaferle neticelendirmiştir.

İşte bu anlayışla bizler de, eğitimde ülkemizi en iyi yerlere getirmenin azmiyle, çocuklarımıza daha huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmanın mücadelesini veriyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, artık daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşayacaklar.

Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.