KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi TUNÇ´UN 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı I.Dönem Sonu Karne Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler, 2018-2019 Eğitim öğretim yılının 1.dönemini son günündeyiz. Karne heyecanı hepimiz için bir ayrı bir güzellik, değer ve hoş bir anıdır. Karne her ne kadar öğretmenlerimiz eli ile, öğrencilerimize verilse de, hiçbir karne, asıl olarak sadece öğrencimizin değildir. Eğitim, doğum ile başlar, çocuklarımızın bize, eğitim yuvalarına emanet edilmesi ile yeni bir merhaleye ulaşır. Karne, önce Anne ve Babanındır, eğitim ailemizin karnesidir. Büyüdüğümüz çevrenin ve çocuklara, gençlere verilen önemin karnesidir. Hiçbir öğrencimiz, karnesinden dolayı bugün üzülmemeli, karnede yer alan her ayrıntı, eğitimin içinde yer alan tüm paydaşlarca doğru incelenmelidir.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi TUNÇ´UN 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı I.Dönem Sonu Karne Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

2018/2019 Eğitim-Öğretim Yılı birinci  dönemi boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve başarıların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyorum. Sizlerin başarısı, milletimizin, ailelerinizin ve öğretmenlerinizin gurur ve mutluluk vesilesidir. Sevgili öğrencilerimiz; karneleriniz sizin şahsiyetinizin veya zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın neticesidir ve başarılarınızın değerlendirilmesinde sadece bir araçtır.  Tatilinizi dinleneceğiniz, kitap okuyacağınız, faydalı bilgiler edineceğiniz, sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendireceğiniz bir zaman dilimi olarak görmelisiniz. Bu duygularla hepinizi sevgiyle selamlıyorum.”

Kıymetli Meslektaşlarım,

Öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için gösterdiğiniz emeğinizden ve çabanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.. Sizlerin özverili çalışmalarıyla yarınlarımız için bir adımı daha tamamlamış bulunmaktayız. Biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday çocuklarımızı, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek amacıyla, her dönem olduğu gibi bu dönem de büyük emekler sarf ettiniz. Hepinize sevdiklerinizle birlikte sağlık ve huzur içinde geçireceğiniz bir yarıyıl tatili diliyorum.

Saygıdeğer Veliler,

 Sizlerden beklentilerimiz, çocuklarınızın sahip olduğu zenginliklerin hiçbir karneye sığmayacak potansiyelde olduğunun bilinmesidir. Çocuklarımızın kalbimizdeki değeri, karnelerdeki notlardan daha büyüktür. Bize düşen karnelerde karşılaşılan durum her ne olursa olsun çocuklara duyduğumuz güveni ve desteği esirgemeyip daima sürdürmektir.

Çocuklarınıza göstereceğiniz yakın ilgi, destek ve güvenin, ardından başarıyı getirdiğini göreceksiniz. Yarıyıl tatilini, çocuklarınızla birlikte daha fazla vakit geçirmek, onlarla daha fazla sohbet etmek ve hayatı daha fazla paylaşmak için bir fırsat olarak değerlendirmelisiniz. 

Bu vesileyle, okullarımızda görev yapan yönetici, öğretmen ve personel ve velilerimize teşekkür ediyor, çocuklarımızın yarıyıl tatilini sağlık, mutluluk, huzur içinde geçirmelerini bolca dinlenip dinç olarak yeni döneme hazır olmalarını temenni ediyorum.

                                                                                                                       Azmi TUNÇ

                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.