KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Endüstri 4.0 ve Geleceğin Eğitim Modeli Sempozyumu” Çayırova’da gerçekleştirildi

Çayırova Kaymakamlığı ve Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen “Endüstri 4.0 ve Geleceğin Eğitim Modeli Sempozyumu” 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirildi.
“Endüstri 4.0 ve Geleceğin Eğitim Modeli Sempozyumu”  Çayırova’da gerçekleştirildi

Sempozyum açılış töreninde konuşan Çayırova Kaymakamı sayın Hasan GÖZEN, geleceğe güvenle bakabilen ve genç nüfusunu aktif kullanan ileri bir Türkiye Cumhuriyeti için bilim, teknoloji ve sanayideki gelişmeleri yakından takip edip, bu disiplinler ve sektörlerde dünya çapında bir marka ülke olmak için çalıştıklarını belirtti. Bu bağlamda bu sempozyumun Çayırova İlçesinde öğrenim gören öğrencilere ve görev yapan öğretmenler için yararlı olması temennisinde bulundu. Sempozyuma katılan sektör temsilcilerine de ayrıca teşekkür eden Çayırova Kaymakamı sayın Hasan GÖZEN sempozyumun Çayırova için hayırlı olmasını diledi.

Sempozyum açılış konuşmasını yapan Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Azmi TUNÇ, Çayırova ilçesinin eğitimdeki başarısının artması için dünyadaki yeni gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve Endüstri 4.0 ve içeriğinin özellikle Mesleki Eğitim Kurumları tarafından anlaşılması için bu sempozyumu düzenlediklerini belirtti. Endüstri 4.0 ve Geleceğin Eğitim Modeli Sempozyumunda; özel sektörden ve devlet kurumlarından alan uzmanlarının sunumlarıyla gerçekleştirilen iki gün süren sempozyumda, Endüstri 4.0 bağlamında Siber güvenlik, Bilgi Güvenliği, Veri Analitiği, Artırılmış Gerçeklik ve Simülasyon, Siber fiziksel sistemler, Bulut İletişimi, Yapay Zekâ, Nesnelerin İnterneti, bilim merkezleri ve eğitimde yeni bir yaklaşım olan STEM Eğitimi konularında sunumlar gerçekleştirildi. Sempozyum kapsamında SIEMENS, LOGO Yazılım, SANLAB, INOSENS ve Hamle Mühendislikten, Endüstri 4.0 alanında uzman isimler ve Gebze Teknik Üniversitesi, TÜBİTAK, STEAM Eğitimi Araştırmaları Derneği ve Kocaeli Bilim Merkezinde görevli eğitimciler ve alan uzmanları tarafından Endüstri 4.0 ve gelecekteki eğitim modelleri ile ilgili olarak sunumlar gerçekleştirildi. Sempozyuma iki gün boyunca meslek mensupları Kocaeli ve çevre illerden gelen eğitimciler, Çayırova İlçesinde öğrenim gören 800 lise öğrencisi, okul yöneticileri tamamı ve eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Azmi TUNÇ sempozyumun önümüzdeki yıllarda daha geniş katılımlı düzenleneceğini belirterek sempozyuma katılan sektör temsilcilerine, dinleyicilere, idarecilere ve öğretmenlere teşekkür etti.

14-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-2018

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.