KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Doğru Zaman, Doğru Tercih” Projesi Kapsamında, Çayırova Ortaöğretim Tanıtım Fuarı Gerçekleştirildi

Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından. Doğru Zaman Doğru Tercih Projesi Kapsamanda, 22 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 11:00’de “Çayırova için Yeni Ufuklara Açılıyoruz” sloganıyla açılışı gerçekleşitirilen Lise Tanıtım Fuarımıza Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Çayırova Belediye Başkan Yardımcıları Fikriye Çelik ve Mustafa Malkoç, Belediye Meclis Üyesi Filiz Ayyıldız, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerimiz katıldı.
“Doğru Zaman, Doğru Tercih” Projesi Kapsamında, Çayırova Ortaöğretim Tanıtım Fuarı Gerçekleştirildi

Fuarda İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi TUNÇ, Belediye Başkanı Şevki DEMİRCİ ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK, öğrencilere ve diğer katılımcılara yönelik kısa birer selamlama konuşması yaparak Çayırova ilçesinin eğitimin yükselen bir değeri olduğunun vurguladılar. Ayrıca fuarın tercih döneminde öğrencilerimizin ve velilerimizin daha bilinçli ve isabetli seçim yapmalarını sağlayacağına olan inançlarını paylaştılar.

Konuşmaların ardından Çayırova Belediyesi tarafından yapılan ilçedeki hizmetlere yönelik bir slayt gösterimi sunuldu. Öğrencilerin folklor gösterileri sonrasında katılımcı protokol hep birlikte fuarın açılış kurdelesini kestiler. Orta öğretim okulları tarafından kurulan stantları gezen protokol, öğretmen ve öğrencilerden de projeler hakkında bilgi aldılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, fuarın ana temasının bu yıl  “Doğru Zaman Doğru Tercih” olarak belirlendiğini ifade etti. Bu kapsamda lise öğrenim hayatına atılmaya hazırlanan tüm 8. Sınıf düzeyindeki öğrencilerimizin ilçemize komşu ilçelerin aynı sınıf düzeyindeki öğrencilerinin ilçemizdeki ortaöğretim kurumlarını tanımaları, ortaöğretime geçiş tercih döneminde daha sağlıklı ve bilinçli tercihlerin yapılması ve ülkemizin temel dinamiklerinden olan Mesleki ve Teknik Anadolu liselerini tercih edecek öğrencilerin alan ve dalları fuarda tanımalarının sağlanmasının hedeflendiğini paylaştı.

Üç gün süren fuar süresince liselerimizin müzik grupları fuarı ziyarete gelen misafirlere unutulmaz dakikalar yaşattılar. Yaklaşık 3500 öğrenci ve velinin ziyaret ettiği fuarın kapanış konuşması İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi TUNÇ tarafından gerçekleştirildi. Kapanış konuşmasında Azmi TUNÇ, üç gün boyunca stantlarda görev alan görevlilere ve canla başla çalışan yöneticilere teşekkür etti. Ayrıca ev sahipliği nedeniyle İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğüne desteklerinden dolayı Çayırova Belediye Başkanı Şevki DEMİRCİ’ye teşekkür etti. 

 31-05-201731-05-201731-05-201731-05-201731-05-201731-05-201731-05-201731-05-201731-05-201731-05-2017

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.