KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çayırova’dan Erenlere Selam Var!

Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi adını duyurmaya devam ediyor. Eğitimde kalitenin öncüsü şiarıyla yola çıkan EKAL (Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi) Çayırova ilçesinde yaptığı çalışmalarıyla adını duyurmaya devam ederken, uluslar arası düzeyde de kendini gösteriyor.
Çayırova’dan Erenlere Selam Var!

Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi ailesi UNESCO 2016 Hoca Ahmed Yesevî Yılı kapsamında Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün destekleriyle Türkiye genelindeki resmi ve özel tüm lise ve dengi okulların 9, 10, 11 ve 12. sınıflarına yönelik düzenlenen "Hoca Ahmet Yesevi" konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında aldığı birincilik ile ilçemizin adını uluslar arası alana taşımıştır. Yarışmanın kapsamı hakkında Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Liselerde okuyan 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine Türk kültür tarihinin en önemli şahsiyetlerinden ve medeniyetin mimarlarından olan Türk diliyle yazdığı hikmetleriyle dinimizin ve dilimizin gelişmesine büyük katkısı olan büyük mutasavvıf Hoca Ahmet Yesevi’nin tarihimizdeki yerini ve önemini kavratmak amacındayız." demiştir.

 

Yesevi’nin yüzyıllar öncesinden gelen sesine 42 ilden 180 cevap gelmiş ve Seçici Kurul üyeleri tarafından titizlikle değerlendirilen eserler arasından şiir dalında birincilik ödülünü Çayırova Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Galip Han Balcı “Erenler” çalışmasıyla kazanmıştır. Öğrencimizi biz de tebrik ediyor ve başarısının devamını diliyoruz.

30-03-2017

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.