KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çayırova´da Okullar Pırıl Pırıl

"Temiz okul, sağlıklı okul" projesi kapsamında, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 17 okulun "Beyaz Bayrak ve Sertifika" teslim programı yapıldı.
Çayırova´da Okullar Pırıl Pırıl

Düzenlenen törene Çayırova Kaymakamı Sayın Hasan GÖZEN, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNÇ, diğer idari birim müdürleri, ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Şekerpınar İlkokulu, Çayırova Mevlana İlkokulu, Mehmet Akif İlkokulu Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi, Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu, Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi, Şehit İshak Öztürk İlkokulu, Mustafa Necati Ortaokulu, Yapı Kredi Bankası Mesleki ve Ticaret Anadolu Lisesi, Şehit Davut Ali Karadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çayırova Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi, Çayırova Reysajş Lojistik Ortaokulu, Çayırova Ortaokulu, Çayırova İlkokulu, Çayırova Anaokulu, Şekerpınar Ortaokulu, Güzeltepe Akçakoca İlkokulu Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda yapılan törenle, hak kazandıkları Beyaz Bayrak Sertifikalarını aldılar. 17 okulun bu sertifikayı alması ile sayı Çayırova´da 46´ya çıktı. Çayırova´da eğitim ve öğretim faaliyetini sürdüren tüm devlet okulları gerçekleşen törenle beyaz bayrak sertifikası almış oldular.

 

AMAÇ BESLENME DOSTU SERTİFİKASI

Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNÇ, salonda ki davetlilere yönelik yaptığı konuşmada bundan sonraki amaçlarının "Beslenme Dostu Sertifikalı" okul sayısının artmasına yönelik olduğunun altını çizdi. Bu sertifikayı almak için Beyaz Bayrak Sertifikası alma zorunluluğu olduğunun altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNÇ, bugüne kadar Çayırova´da 10 okulun "Beslenme Dostu Sertifikası" sahibi olduğunu da sözlerine ekledi.  

 

TEMİZLİK İMANDANDIR

Çayırova Kaymakamı Sayın Hasan GÖZEN´de törende eğitim camiası temsilcilerine yönelik yaptığı konuşmada bu sertifikanın alınmasında ki öneme değindi. Dengeli beslenme, sağlıklı beslenme, hijyen ve temiz ortamda eğitim alınması çok önemli. Sadece bu sertifikayı alana kadar dikkat edilmesi gereken hususlara sertifika alınmasından sonrada tedbirler ve denetimlerin devam etmesi gerektiğinin altını çizen Çayırova Kaymakamı Sayın Hasan GÖZEN, "Temizlik imandandır. Çocuklarımızı sağlıklı eğitmenin yanı sıra fiziksel olarak da sağlıklı dinç ve zinde tutmalıyız. Çocuklarımızı kantin ve fastfood gibi beslenme seçeneklerinden ziyade beslenme çantalarına aileler tarafından hazırlanmış gıdalar daha uygun olacağı inancındayım. Dolayısı ile Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz projeyi en üst düzeyde mevzuat ve çalışma programına uygun olarak hassasiyet ile uygulamıştır." dedi.

06-03-2018

05-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-2018

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.