KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çayırova´da Okullar İlköğretim Haftası Etkinlikleriyle Eğitim Öğretime Başladı

2017-2018 eğitim öğretim yılı açılışı ve ilköğretim haftası kapsamında Çayırova İlçe Milli Eğitim müdürlüğünce hazırlanan bir dizi etkinlikle okullar açıldı. Çayırova kaymakamlığı önünde çelenk koyma töreni ile başlayan program, Çayırova İstiklal İlkokulu bahçesinde devam etti. Törene, Çayırova Belediye Başkanı Şevki DEMİRCİ, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi TUNÇ, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa MALKOÇ, Çayırova SYD Vakfı Müdürü Hasbi KOCA, daire amirleri, okul müdürleri ve veliler katıldı.  
Çayırova´da Okullar İlköğretim Haftası Etkinlikleriyle Eğitim Öğretime Başladı

           Okul Müdürümüz Emrullah YILDIZ’ın açılış konuşmasının ardından konuşma yapan Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNÇ;

Çayırova ilçesinde 52 okulumuzda bugün başlayacak 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi için hazırlıklarımız tamamlandı ve okullarımız artık öğrencilerimize kavuştu. Bakanlığımızca gönderilen ücretsiz ders kitabı paketlendi ve inşallah bugün eğitim öğretimin başlamasıyla birlikte öğrencilerimize dağıtımı gerçekleştirilecek. Bu yıldan itibaren uygulamaya konulacak ve öğrencilerimizi daha iyi bir geleceğe hazırlamayı amaçlayan “Güncellenen ve Yenilenen Eğitim Müfredatı” ile artık okullarımızda eğitim daha verimli ve daha işlevsel hale gelecek. Artık okullarımız ve öğretmenlerimiz yeni eğitim öğretim yılına hazır, heyecanla bu günü ve öğrencilerimizi bekliyorduk. Yaz tatili boyunca okullarımızı eğitim öğretime hazırlamak için gayret sarf eden ilçemiz yöneticilerine okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize, ayrıca eğitime destekleri için, Çayırova Belediyemize teşekkür eder yeni eğitim öğretim yılının hayırlı ve bereketli olmasını dilerim. dedi.

          Çayırova Belediye Başkanı Şevki DEMİRCİ, selamlama konuşmasında Çayırova’da eğitim yuvalarının hızla sayısının artması için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını söyledi. İkili eğitimin bitirilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini sözlerine ekleyen ve bu çerçevede yeni okulların ilçeye kazandırılması adına büyük çaba harcadıklarını söyleyen Demirci, Yeni eğitim öğretim dönemi başlıyor. Yaklaşık 27 bin öğrencimiz ders başı yapıyor. Gözbebeğimiz çocuklarımıza, onları geleceğe hazırlayan saygıdeğer öğretmenlerimize ve çok kıymetli velilerimize sağlık, huzur ve başarı dolu bir eğitim yılı diliyorum. Eğitim önceliğimiz. Anne- Çocuk Kulüplerimiz, Bilgi evlerimiz ve Gençlik Merkezimizle okul öncesinden üniversiteye giden yolda daima çocuklarımızın yanındayız. Güçlü nesiller yetiştireceğiz. Türkiye’nin parlak geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz. 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin başarılarla dolu bir dönem olmasını diliyorum dedi. 

        Konuşmaların ardından etkinliklerle devam eden programda, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Azmi TUNÇ ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki DEMİRCİ öğrencilere ücretsiz ders kitabı dağıtımını gerçekleştirdi.

19-09-201719-09-201719-09-201719-09-2017

 

 

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.