KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çayırova Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitlerini Hatimlerle Yad Etti

Çayırova Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan programlar kapsamında, İmam Hatip ve Fen Lisesi öğrencilerince 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşenler için hatimler okundu. Çayırova 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesinde gerçekleştirilen ve Öğrencilerin 15 Temmuz’da kolu koparak gazi olan, Üzeyir Civan ile buluşturuldu ve o gece yaşananlar gazinin ağzından dinlendiği. Programa, Çayırova Kaymakamı Mustafa HOTMAN, Çayırova Belediye Başkanı Şevki DEMİRCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi TUNÇ, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Turan GÜNEŞ, Çayırova Belediyesi Başkan Yardımcıları, daire amirleri, çok sayıda vatandaş katıldı. 
Çayırova Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitlerini Hatimlerle Yad Etti

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Çayırova İlçe Milli Eğitim müdürü Azmi TUNÇ, bu etkinliği özellikle, bir zamanlar milletten, yalan istismar, şantaj ve tehditle toplanan paralar ile yapılan, bugün yeniden millete ait olan bu binada gerçekleştirmek istedik. Allahtan şehitlerimize tekrar rahmet diliyorum dedi. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, yaptığı konuşmada, bir yıl önce hain darbe girişiminin, ülkemizin kahraman evlatları sayesinde püskürtüldüğünü, darbenin tüm millete karşı yapıldığını ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın darbenin püskürtülmesinde çok büyük etkisi olduğunu söyledi. Çayırova Kaymakamı Mustafa HOTMAN’da darbe gecesi yaşananları anlattığı bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Kuranı Kerim tilaveti ile devam eden programda, katılımcılara, Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan 15 Temmuz darbe girişimi gecesini anlatan bir sinevizyon gösterisi izletildi.

 

15 Temmuz Gazisi Üzeyir Civan, o geceyi anlattı

Vatandaş olarak bu vatanımızı korumak için bir şeyler yapmalıydık. O niyetle biz bulunduğumuz yerden eşlerimiz, çocuklarımızla beraber Sabiha Gökçen Havaalanı gidelim oraya hakim olalım dedik. Başbakanımızın evinin önünden geçerek havaalanına gidelim dedik o istikamet tıkalıydı. Tıkalı olunca ´Orhanlı tarafında havaalanına giriş yapalım´ dedik. Orhanlı gişeleri geçtikten sonra orada insanlar yığılmaya başlamıştı. Araçlarımızdan indikten sonra gişelerin o tarafa doğru yöneldik. Ama o tarafa giderken bir kardeşimiz korkulu gözlerle geri geri çıkıyordu. ´3- 4 tane polis kardeşimizi orada vurdular´ dedi. Tabii ben yerimde duramadım. ´Polis kardeşlerimizin yanına gideyim´ dedim, ´destek verelim´ dedim. Bariyerlerin üzerinde çıktım. ´Askerle polis kardeştir´ diye bağırdım. Bariyerlerden indim." - 30 metre ilerde askerlerin olduğunu gördüm, "Onları orada görünce heyecanla üzerine koşarak gittim. ´Durun yapmayın, silahlarınızı bırakın, hepimiz kardeşiz´ derken, O esnada çınlama sesi duydum. Koluma sanki elektrik çarptı. Hemen kendimi emniyete almak için yere çömeldim. Yere çömeldikten sonra şöyle bir toparlanayım dedim. Baktım sağ elimin üstünde şarapnel parçası gibi bir şey var. Daha sonra ben o vaziyette tekrar ´ben doğrulayım´ dedim. O esnada kolumda bir ağırlık hissettim. Anladım ki kolum kopmuştu" Bu gün de olsa, öleceğimi bilsem yine gözümü kırpmadan koşar ve giderim.

 

Okunan hatimlerin duası yapılan programda katılımcılar daha sonra 15 Temmuz şehitlerini anlatan fotoğraf sergisini incelediler. Şehitler için okunan Fatihalar ile program sona erdi. 

11-07-201711-07-201711-07-201711-07-201711-07-2017

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.