KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çayırova İlçemizde, Okullarımıza “Beyaz Bayrak”, “Eko Okul” ve “Beslenme Dostu Okul” Bayrak ve Sertifikaları Düzenlenen Tören İle Teslim Edildi

Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, Toplantı Salonumuzda düzenlenen törenle, 2017 Nisan ve Mayıs aylarında, Beyaz Bayrak, Eko Okul ve Beslenme Dostu Okul projelerinde, okullarındaki denetimlerde başarılı olarak sertifika ve bayrak almaya hak kazanan okullarımıza toplam 9 sertifika ve bayrak teslimi yapıldı. Törene, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi TUNÇ, Çayırova Toplum Sağlığı Müdürü Gökan Anıl SEZEN, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. 
Çayırova İlçemizde, Okullarımıza “Beyaz Bayrak”, “Eko Okul”  ve “Beslenme Dostu Okul” Bayrak ve Sertifikaları Düzenlenen Tören İle Teslim Edildi

Törende konuşan Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Azmi TUNÇ,  Sağlık bakanlığı ve milli eğitim bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokol kapsamında, okullarımızın, temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla yürütülen Beyaz Bayrak projesi kapsamında ilçemizde 7 okulumuz denetimleri başarı ile geçmiş ve “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” sertifikası ve “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştır.  İlçemizde beyaz bayraklı okul hedefimiz %100 ve inşallah 2017-2018 eğitim öğretim yılında bu hedefe ulaşmayı amaçlıyoruz dedi.

Konuşmasında Beslenme Dostu Okul projesine de yer veren Sayın Müdürümüz Azmi TUNÇ; "Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması" başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir. Bu amaçla, Çayırova’mızda Beyaz Bayrak alan tüm okullarımızda “Beslenme Dostu Okul” projesine dahil olacak şekilde çalışma yürüteceğiz.

Ayrıca, okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan öğrencileri çevresel konularda bilinçlendirmeyi amaçlayan, bugün bir okulumuzun daha Yeşil Bayrak almaya hak kazandığı, Eko-Okul projesinin de okullarımızda yaygınlaştırılması için gayret edeceğiz. Bugün denetimlerde başarılı olan tüm okullarımızı okul müdürlerimizin şahsında tebrik ediyor ve başarıları ile iftihar ettiğimizi belirtiyorum, dedi.

Açılış Konuşmasının ardından, bayrak ve belgelerinin teslimi yapılan okullarımız;

Ahmet Yesevi İlkokulu, Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya,

Özel İsabet Ortaokulu, Eko-Okul belgesi alarak Yeşil Bayrak asmaya,

15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi,

Özel İsabet İlkokulu,

Özel İsabet Ortaokulu,

Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi,

24 Kasım Ortaokulu,

Şekepınar İmam Hatip Ortaokulu ve

Sultan Fatih Anaokulu ile,

 

toplam 7 okulumuz “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” belgesi alarak “Beyaz Bayrak” asmaya hak kazanmıştır.

06-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-2017

 

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.