KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi TUNÇ´un 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi TUNÇ´un 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

 

Gönlümüzde Fetih’tir Her Yeni Yıl

        Her yeni gelen günü yeni bir ümitle bekleyen, maarif davamızın kahramanı değerli meslektaşlarım,

"Kim var?" diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert "ben varım!" cevabını veren, her ferdi "benim olmadığım yerde kimse yoktur! Fikrine sahip hür yürekli gençleri sevgili öğrenciler.

Eğitim camiamızın müstesna paydaşı sayın veliler.

Çayırova ilçemizde ve sürekli yeni bir heyecanla, hareketi ve bereketi çalışmalarımızın merkezine aldığımız yeni eğitim öğretim yılımızın arifesinde, dilimizden dökülen ve başlangıcımız olan Besmele ile, başarı şafağının özlemi içerisindeyiz.

 Sevgili Öğrenciler;

Her başlangıçta yeni bir anlam vardır.

Nedensiz bir çocuk ağlaması bile

Çok sonraki bir gülüşün başlangıcıdır.

         Taptaze başlangıç zamanında öncelikle, başlamanın başarmanın yarısı olduğu gerçeğini anlamlandırmış olmanız gerekir. Azminizi, kararlığınızı, inancınızı, heyecanınızı sürekli diri tutun. Her gün yeniden dirilin, tekrardan canlanın ve hasretle beklenen özlenen olduğunuzu, Al Bayrağımızın gölgesinde bu milletin umudu olduğunuzu unutmayın.  

         Hedeflerinize ulaşmak için tüm araçları harekete geçirin. Teknolojiyi amaç değil, araç olarak hayatınızın vazgeçilmez parçası haline getirin. Bilimde sanatta, anlayışta ve sosyal hayatta, köklerimize bağlı ancak günün ve geleceğin gereklerinin neler getireceğini bilin. ‘İlim Çin’de bile olsa gidip alma’ azim ve kararlılığı daima içinizde olsun.

Unutmayın ki, yüksek medeniyet sadece sizin yerinize düşünen robot değil, hayatı güzel ahlak ile kodlamaktır.

         Arayın, araştırın, talep edin, sorgulayın, düşünün, okuyun, sorun, merak edin, kodlayın. Bilginin sonu gelmez bir fetih olduğunu bir an olsun aklınızdan çıkarmayın.

Değerli Meslektaşım;

‘’Muallimlik sanatı milletin çocuklarına feda olmasını bilmektir.’’

Madem ki iyisin, iyiliği yaşatmak için,

Madem ki umutlusun, umutsun, umudu yaşatmak için bu mesleği seçen kıymetli öğretmenim!

          Feda olmayı seçen meslektaşım! Dijital dönüşümün yaşandığı bu günlerde, ihtiyacımız olan dil becerileri gelişmiş, dijital okur yazarlığa sahip, robotik ve kodlamanın ehemmiyetini kavramış, zaman ve mekân kontrolüne hâkim, ulusal ve uluslararası rekabette söz sahibi gençleri değiştirerek yetiştirecek olan sizlersiniz.

 Kıymetli Veliler.

       En değerli varlıklarınız olarak bize emanet ettiğiniz çocuklarınızın sizlere de Allah’ın emanetleri olduğunu unutmayınız! Her çocuk buz dağının görünen yüzü her ebeveyn ise buz dağının görünmeyen yüzüdür. Çocuklarınızın başarısı nasıl ki sizin başaranız ise aynı şekilde başarısızlıkları da sizin başarısızlığınızdır. Hakikat odur ki bir çocuk ebeveyninin açığa çıkmış sırrıdır. Sürekli telkine, sürekli doğruyu-yanlışı öğrenmeye ihtiyacı olan çocuklarımıza rehber olmak istiyorsak öncelikle örnek olmak gerektiği gerçeğini biran bile aklımızdan çıkarmamalıyız.

           Bu hissiyat ile, eğitim yuvalarımızın yeni eğitim ve öğretim yılına hazır hale gelmesinde emeği geçen bütün değerli idareci, öğretmen ve personellerimize canı gönülden teşekkür ediyorum.  Evlatlarımızın eğitimi için her türlü fedakârlığı gösteren değerli velilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Tüm heyecanımla 2018-2019 Eğitim Öğretim yılımızın hayırlara vesile olmasını, tüm eğitim ailemizin, ömürleri boyunca unutamayacağı güzellikte bir yıl geçirmelerini diliyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, saygılarımı sunuyorum.

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.