KOCAELİ ÇAYIROVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Oğlun Ağzından Orhan Kemal

Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi Çayırova’da eğitimde kalitesiyle öncü olmaya devam ediyor. 
Bir Oğlun Ağzından Orhan Kemal

EKAL (Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi) eğitimin çok yönlü olması gerektiğinin bilinciyle sosyal faaliyetlerle de öğrencilerinin gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor. Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı zümresi yeni nesilleri Türk edebiyatının önemli yazar ve şairleriyle buluşturmak amacıyla düzenlediği söyleşilerde bu yıl Türk edebiyatının önemli öykücüsü  Orhan KEMAL’in oğlu Işık ÖĞÜTÇÜ’yü ağırladı. Okul Müdürü Ekrem İBİŞ, ”EKAL ailesi olarak öğrencilerimize okuma sevgisini aşılamak amacıyla düzenlediğimiz bu etkinliğimiz sonraki yıllarda da artarak devam edecektir. Güçlü bir ülke için kendini yetiştirmiş; araştıran, bilgiye ulaşan ve bilgiyi yorumlayabilen yeni nesiller yetiştirebilmek için biz EKAL olarak sürekli bir çaba içerisindeyiz.” dedi.

Türk Dili ve Edebiyatı zümresi yıl içerisinde öğrenciler ile yaptığı Orhan Kemal kitapları okuma etkinliğinin ardından Işık Öğütçü’nün güzel anlatımı ile Orhan Kemal’i yakından tanıma fırsatı buldu. Sadece yazar Orhan Kemal değil bir oğlun ağzından bir babayı ve kitaplarında bir oğulun izini sürdü.

Bizler de Türk Dili ve Edebiyatı zümresine teşekkür ediyor ve çalışmalarının devamını diliyoruz.

30-03-2017

Şekerpınar Mah. Mandıra Yolu Süleyman Demirel Cad. No7 Çayırova KOCAELİ - 0262 658 19 00-02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.